Zábrany proti ptactvu

K čemu jsou zábrany proti ptactvu dobré? Znáte to, máte novou fasádu, nové okapy a krásnou střechu na vaší nemovitosti. Najednou z ničeho nic se váš dům zalíbí ptactvu a začnou se na něj slétat. Oblíbeným místem se stávají okapy, okrasné prvky na fasádě domu, římsy a také podhledy. Někteří ptáci se na váš dům pouze slétnou a zase odletí pryč, jiní se mohou rozhodnout, že si vystaví na vašem domě své hnízdo. Ať je to jakkoli ptačímu trusu se neubráníte. Najednou se pomalu může začít stávat, že fasáda vašeho domu nebude již tak hezká, nehledě na místa přímo pod domem. Ptáky můžete sice různě plašit, nicméně to většinou nebude mít nějaký dlouhodobý účinek. Druhou možností je možnost této situaci předcházet. Naše společnost namontuje na váš dům prvky, které brání ptactvu na váš dům usednout. Ochranné prvky proti ptactvu jsou buď hrotové či se může jednat o ochranné sítě. Nejčastěji je tedy používáno kombinací výše uvedeného.

Dále jsou zábrany proti ptactvu rozdělené podle druhů ptactva (holub, káně, sova, vrána) takzvaní velcí ptáci a proti malým ptákům (jiřička, vrabec).

Hroty proti ptákům

Hrotový systém ochrany proti ptákům je určený umístěním na rovné plochy, jako jsou parapety, římsy a různé fasádní prvky. Hrotový systém je navržen tak, aby zabránil ptactvu v usednutí na instalovaném místě, zároveň však ptáky neporaní. Hroty proti ptákům jsou vyrobeny v různých variantách podle toho, před jakým ptactvem potřebujete nemovitost chránit.  Instalace hrotů je prováděna nedestruktivně. Pásek, ve kterém jsou hroty umístěné, se přilepí na dané místo pevnostním lepidlem. Není tak nutné vrtat v místě instalace žádné otvory pro přichycení hrotů.

Plastové hroty proti ptactvu

Kromě již uvedených kovových hrotů je možné použít také celoplastové hroty. Je možné je použít na okraje střech, na římsy a fasádní prvky. Jedná se o plastové kužele, které ptákům brání v dosednutí na dané místo. Plastové hroty jsou vyráběny většinou ve třech barvách a to v bílé, černé nebo hnědé barvě plastu. Instalace těchto hrotů je taktéž nedestruktivní, tedy není nutné na místě instalace vrtat žádné otvory pro přichycení.

Sítě proti ptactvu

Sítě proti ptactvu jsou vhodné na místa, kde použití hrotů není technologicky možné a v případech, kde jsou na fasádě domu umístěné různé okrasné prvky a podobně. Také je možné sítě použít u balkonů domů. Dále je možné sítě použít k ochraně věží, mostů, soch nebo k ochraně světlíků.

Sítě proti ptákům zabraňují příletu ptactva k vaší fasádě či balkonům a znemožňují tak usednutí ptáků na vaši nemovitost. Sítě jsou velice pevné a okem stěží viditelné. Celkový dojem pohledu na vaši nemovitost tak výrazně nenaruší.

Montáž zábran proti ptactvu

Montáž zábran proti ptactvu provádíme pomocí horolezecké techniky. Není třeba objednávat stavbu lešení či přistavení plošin. V případě vašeho zájmu o montáž zábran nás prosím nejdříve kontaktujte telefonicky, emailem případně odesláním dotazníku uvedeného níže. V dohodnutý čas přijedeme na obhlídku vašeho objektu a nezávaznou konzultaci. Poté vám odešleme cenovou nabídku včetně časového harmonogramu prací. Pokud vám bude nabídka vyhovovat, instalujeme na váš objekt domluvený systém ochrany proti ptactvu. Obhlídka, konzultace a cenová nabídka našich prací je vždy samozřejmě zdarma.

 

Napište nám co pro vás můžeme udělat