Zábrany proti sněhu

Zábrany proti sněhu nebo také sněholamy, jsou pevně ukotvené střešní prvky na šikmých střechách. Tyto prvky zabraňují sesunutí masy sněhu nekontrolovaně ze střechy do prostorů pod střechou. Pokud jste majitelem domu, bytové družstvo či majitel průmyslového areálu nesete zodpovědnost za škody na majetku a zdraví i v případě sesuvu sněhu ze střechy takové nemovitosti. Protisněhové zábrany zajišťují také rovnoměrné odtávání sněhu ze střechy a zabraňují lokálnímu přetěžování okapových žlabů.

Zábrany proti sněhu

Při montáži zábran proti sněhu se jedná o výškové práce. Velice záleží na velikosti a sklonu střechy a také na geografickém umístění vaší nemovitosti. Navržení systému sněholamů je také odvozeno od druhu střešní krytiny. Někteří výrobci střešní krytiny vyrábějí přímo také střešní prvky zábran proti sněhu, a proto je výhodné použít prvky přímo navržené a vyrobené výrobcem samotné krytiny. Prvky zábran proti sněhu se montují buď již při pokládce střechy, nebo je možná i dodatečná montáž.

Zábran proti sněhu existuje několik druhů. Například protisněhové háky, které jsou rozmisťovány po celé ploše střechy. Dále je možné na střechu namontovat protisněhové zábrany, které jsou nejčastěji používány proti pádu ledu a sněhu přes okapní hranu. Můžeme se také setkat se sněhovými rozražeči, které mohou plnit doplňkovou funkci.

V případě, že jsou ve střeše prostupy pro odvětrávání kanalizace nebo odkouření kotlů, je vhodné se daným místům více věnovat. V těchto místech se mohou častěji vytvořit ledové námrazy, které poté mohou ze střechy padat. Na těchto místech zvolíme protisněhové zábrany.

Zábrany proti sněhu – montáž

Samotná montáž zábran proti sněhu je prováděna pomocí horolezecké techniky. Na vaší střeše namontujeme vybrané zábrany přesně podle pokynů a doporučení výrobce. Montáž provádíme pečlivě dle pracovních postupů. Vzhledem k tomu, že pro práci ve výškách používáme horolezeckou techniku, není nutná stavba lešení, či přistavení plošiny. Pro upozornění na místo naší práce v okolí domu rozmístíme výstražné cedule a ohraničíme místo výstražnou páskou.

V případě, že máte zájem o montáž zábran proti sněhu, kontaktujte nás telefonicky, emailem případně vyplněním a odesláním formuláře níže. Po domluvě přijedeme na nezávaznou prohlídku nemovitosti a konzultaci. V domluveném termínu vám zašleme zpracovanou cenovou nabídku včetně časového rozvrhu prací. Pokud budete s nabídkou souhlasit, zahájíme v dohodnutém termínu práce na montážích zábran proti sněhu.

Pracovníci naší společnosti mají mezinárodní licenci pro výškové práce IRATA 1, 2 a zkušenosti nejen z prací v České republice, ale také z USA, Kanady, Austrálie a Německa.

 

Napište nám co pro vás můžeme udělat