Opravy spár panelových domů

Naše společnost se specializuje na opravy spár panelových domů. Spáry panelových domů je nutné nejméně jednou za dvacet let zrevidovat a provést opravu. Spáry panelových domů během času ztrácejí své tepelné vlastnosti a může také docházet k netěsnosti vrchní těsnící pásky. Tím poté dochází k zatékání vody do spárů panelů, poruchám konstrukce a také dochází k úniku tepla pláštěm budovy.

Práce jsou prováděny pomocí horolezecké techniky takzvaně z lana. Naši pracovníci vždy řádně označí místo pod výkonem činnosti informativními tabulemi včetně ohraničení páskou. Rekonstruované spáry zbavíme již dosluhující vrchní krycí pásky, odstraníme starou izolační pěnu a spáry řádně vyčistíme. Poté opět spáry vyplníme novou izolační pěnou a překryjeme novou vrchní krycí páskou.

Takto zrekonstruované spáry vydrží funkční na dalších dvacet let, kdy váš dům je nejen chráněn před deštěm a nehrozí zatékání, ale také nedochází k úniku tepla.

 

Jak opravy spár panelových domů probíhají?

Nejdříve nás prosím kontaktujte například emailem, přes kontaktní formulář či telefonicky. Sdělte nám adresu a velikost vašeho panelového domu. Domluvíme si s vámi schůzku a přijedeme na vaši adresu. Prohlédneme rozsah požadované práce, na místě navrhneme optimální řešení a zodpovíme veškeré vaše dotazy.

Po dokončení sjednané schůzky vám podle dohody zašleme kompletní cenovou nabídku předpokládaných prací včetně časového harmonogramu.

Jakým způsobem se spáry opravují?

  1. Odstranění staré výplně spáry a její vyčištění. Nejprve je potřeba spáry mezi panely důkladně zbavit staré výplně a případné staré silikonové krycí pásky. Po odstranění uvedeného, spáru řádně vyčistíme.
  2. Styčné plochy spáry řádně ošetříme penetrací.
  3. Vyčištěnou a penetrovanou spáru panelového domu následně vyplníme PU pěnou, která zabraňuje únikům tepla.
  4. Instalace vrchní krycí silikonové pásky Lukotěs. Pásky lukotěs jsou dodávány v šířkách 60 až 100 milimetrů a také v několika barevných odstínech. Záleží tedy na vás jakou šíři a barvu vzhledem k estetičnosti si vyberete. Vrchní krycí páska Lukotěs je velice odolná proti UV záření a vlivům počasí. Zajišťuje tak kvalitní ochranu spáry.
Poškozená spára panelového domu

Poškozená spára s průsakem vody

Poškozená spára panelového domu

Poškozená spára s průsakem vody

Vyčištění spáry od staré izolace

Penetrace styčných ploch

Vyplnění spáry PU pěnou

Vlepení pásky Lukotěs

 

 

 

 

 

 

Realizujeme zakázky na opravy spár panelových domů jak pro celé panelové domy, tak také pro jednotlivé vchody či pro malé rodinné stavby.

 

 

Popis několika posledních realizovaných zakázek si můžete prohlédnout zde:

Oprava spár panelového domu Praha

Zateplení spár rodinného domu Ostrava

 

V případě vašeho zájmu o další informace nás prosím kontaktujte na telefonu: +420 777 008 076, 777 008 960, případně na e-mailu: info@zlana.cz  Děkujeme

Na venkovních pláštích budov nabízíme také další služby, jako například opravy fasád, opravy komínů, opravy a čištění světlíků a další.

 

Napište nám co pro vás můžeme udělat