Ochranné nástřiky fasád

Společnost zlana.cz provádí v rámci výškových prací také ochranné nástřiky fasád. Nejčastěji aplikujeme nástřiky, které fasády chrání proti pavoukům, nástřiky proti graffiti, hydrofobní nástřiky a také nano nástřiky.

Nástřik fasády proti pavoukům

Zcela jistě jste se s tím již setkali. Máte krásnou fasádu na vaší nemovitosti a najednou se vám na ní hlavně v oblasti říms a parapetů začínají tvořit pavučiny. Usazení pavučin je zvláště nehezké na římsách hotelů či restaurací, na vývěsních štítech, dále také na historických objektech, bytových domech a také na firemních objektech. Pavouci nachází útočiště v různých trhlinách na omítkách a fasádách. Pavučin je stále více a běžným způsobem se k nim nemůžete dostat, aby jste je odstranili. Nehledě na to, že pavučiny na vaší hezké fasádě nevypadají zrovna nejlépe, stává se, že pavouci cestují dále až do vnitřku domů. Námi aplikované postřiky proti pavoukům jsou účinné také proti různému hmyzu a členovcům.

Jak nástřik proti pavoukům probíhá?

Ochranný nástřik proti pavoukům probíhá ve dvou fázích. V první fázi naši pracovníci fasádu vašeho domu řádně očistí. K čištění fasády používáme proud vody pomocí vysokotlakého čističe. Tím fasádu nejen že zbavíme pavučin, ale také prachu, ptačího trusu a dalších nečistot. Řádně očištěnou fasádu poté naimpregnujeme hmyzu odpudivým roztokem.

Nástřiky proti Graffiti

Nástřiky proti graffiti také se říká antigraffiti nátěr je aplikován ve většině případů do výšky zhruba dvou metrů od terénu. Zkrátka do takové výšky, do které je možné dosáhnout ze země. Není totiž časté, že si dotyčný sebou přinese žebřík či štafle.

Jak antigraffiti nátěr probíhá?

V první řadě místo nátěru řádně očistíme. Poté provedeme první základní nátěr celé plochy, který je rovnoměrný a nezůstane žádné nenatřené místo. Po zaschnutí základního nátěru (nejčastěji do druhého dne) přichází na řadu dvě vrstvy vrchního nátěru. Tyto nátěry je možné aplikovat v teplotním rozmezí vzduchu od pěti do dvaceti pěti stupňů.

Výhody antigraffiti nátěru

Antigraffiti nátěr zajistí, že v případě posprejování vaší fasády lze danou barvu lehce odstranit ve většině případů obyčejnou vodou. Ve výjimečných případech s pomocí rozpouštědla. Nijak tím není dotčena samotná fasáda domu a nejsou zanechány viditelné šmouhy či fleky od nechtěné barvy. Ochranný nátěr je lehce viditelný, vydrží až padesát odstranění graffiti z jednoho místa. Životnost nátěru je až dvacet let.

Hydrofobní a nano nástřiky fasád

Ochranné nástřiky fasád

Ochranné nástřiky fasád

V případě starší fasády se mohou začít objevovat skvrny, nečistoty a plísně na fasádě. Póry fasády se začínají rozšiřovat, může dojít k prosakování vlhkosti do fasády. Nejčastěji jsou viditelné skvrny od stékání vody například z parapetů oken za silného deště. Hydrofobní nano nástřiky a nátěry zajistí, že voda včetně nečistot stéká po fasádě domu. Při dešti se nečistoty a prach usazený na fasádě nabalí na kapky vody a stečou na zem. Nano nástřiky také prach přímo odpuzují. Po aplikaci nátěru zůstává fasáda paropropustná to znamená, že fasáda dýchá.

Jak hydrofobní nástřik fasády probíhá?

V první řadě fasádu domu řádně očistíme vysokotlakým čističem. Po zaschnutí fasády přistoupíme k nátěru hydrofobní vrstvy. Hydrofobní vrstva je natírána na fasádu domu, dokud fasáda vrstvu přijímá. Takto ošetřená fasáda poskytuje ochranu až deset let.

Ochranné nástřiky fasád a výškové práce

Při práci na fasádách používáme horolezeckou techniku. Není tedy nutné stavět drahé lešení, či objednávat plošinu. Místo pod výkonem naší práce řádně označíme pomocí stojanových cedulí a ohraničíme výstražnou páskou. Velikost a výška objektu není pro nás tedy rozhodující. Zajistíme ochranu fasády jak na malém domku tak také na velké průmyslové stavbě. Ochranné nástřiky fasád provádíme velice pečlivě a vždy doporučeným postupem výrobce.

 

Napište nám co pro vás můžeme udělat