Instalace hromosvodů

Hromosvody, případně také bleskosvody je třeba vnímat jako určité druhy zabezpečovacích zařízení. Jejich činností je ochrana našeho majetku, zdraví a životů před zásahem blesku, ať se již jedná o zásah přímý či nepřímý. Hromosvod slouží jako náhradní vodivá cesta pro blesk a odvádí ho do země. Hromosvod by měl mýt namontovaný každý objekt. Sice panují různá povídání, že když máte kolem domu vysoké stromy, vysoké napětí, hromosvod vlastní již vás soused a nebo dokonce bydlíte pod kopcem, že není hromosvod třeba. Opak je pravdou a výše uvedené důvody vaší nemovitost určitě neuchrání. Blesk se celkem nerozhoduje, kam udeří.

Instalace hromosvodů na rodinné domy

Instalace hromosvodů nebo také bleskosvodů na rodinné domy. Nainstalujeme hromosvod přesně podle projektu na místa tomu určená. Materiály hromosvodů bývají nejčastěji ze slitin hliníku, mědi, nerezu nebo oceli. V případě novostavby domu již máte zcela jistě připravené základové zemniče. K těmto zemničům přivedeme svodové tyče a k nim jímací tyče na střeše vašeho domu. Svodové tyče mohou být tažené na podpěrách po fasádě domu či skrytě husím krkem ve fasádě. Jímací tyče patří ke střešní části hromosvodové soustavy.

Instalace hromosvodů na bytové a panelové domy

V případě bytových a panelových domů jsou hromosvody více než nutností. Podle předem zpracovaného projektu zajistíme instalaci hromosvodů jak na střešní části budovy, tak také na vnějších stěnách budovy. Hromosvody namontujeme podle technických požadavků. Na velikosti a výšce budovy nezáleží.

Instalace hromosvodů na průmyslových objektech

Nejen rodinné, bytové či panelové domy, ale také různé výrobní haly a průmyslové objekty potřebují hromosvodovou ochranu. Naše společnost instaluje hromosvody podle projektu na průmyslové objekty bez ohledu na velikost výšku či počet podlaží. Hromosvody instalujeme přesně podle zadání a určeného pracovního postupu.

Jak probíhá instalace hromosvodů?

Nejdříve nás prosím kontaktujte telefonicky, emailem, případně odesláním formuláře níže. Domluvíme s vámi termín prohlídky a nezávazné konzultace přímo u vašeho objektu. Posléze zpracujeme a v dohodnutém termínu odešleme cenovou nabídku včetně časového rozvrhu prací. Pokud vám bude naše nabídka vyhovovat, zahájíme v dohodnutém termínu montážní práce.

Společnost zlana.cz provádí výškové práce po celé České republice a v Praze. Jsme držitelem mezinárodní licence výškových prací IRATA 1, 2. Naši pracovníci mají zkušenosti z USA, Austrálie, Kanady, Německa a dalších zemí.

 

Napište nám co pro vás můžeme udělat